Nowe rozporządzenie

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15.04.2020 r. Biskup Opolski postanawia co następuje:

1. Do odwołania przedłużona została dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedzielę i dni świąteczne.
  2. Od poniedziałku 20.04.br zwiększono liczbę uczestników zgodnie z przelicznikiem 1 osoba na 15 m kw. W związku z tym w kościele parafialnym od poniedziałku może przebywać 680 m kw/15 = 45 osób, w kościele filialnym 480 m kw./15 = 32 osoby. (Metraż wzięty z ksiąg inwentarzowych parafii).
  3. W przylegającym cmentarzu przelicznik powyższy nie obowiązuje. Stosujemy się do zasady dystansowania się (min. 2 m. od siebie).
  4. Wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa w obiektach kultu religijnego oraz w ich otoczeniu - z tego obowiązku wyłączeni są duchowni tylko w trakcie sprawowania kultu religijnego.
  5. W najbliższych dniach będzie stosowany formularz Mszy św. W czasie pandemii. Po Mszy św. śpiewane będą Suplikacje z prośbą o zachowanie od epidemii, zdrowie i deszcz.
  6. Codziennie o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00. Codziennie, bezpośrednio po Koronce możliwość przyjęcia komunii św. Zachęcam wszystkich do modlitwy o powstrzymanie epidemii i suszy oraz o potrzebne siły dla wszystkich zmagających się z tymi żywiołami.

Ogłoszenia Proboszcza

• dziękuje Wszystkim serdecznie za składane ofiary na cele parafii: kolekta tygodniowa (puszki) 763,50 - kwiaty do Bożego Grobu 481 zł, remont plebanii 700 zł, wpłata przez Internet 350 zł oraz 150 euro,
  • dziękuję wszystkim pracującym w ostatnim czasie przy: odświeżeniu jadalni - malowanie ścian, remoncie łazienki gościnnej - nałożony tynk oraz położone ogrzewanie podłogowe,
  • również wyrażam swoje podziękowanie pomagającym w ogrodzie - wyrwano korzenie po drzewkach oraz nawieziono ziemi, aby wyrównać teren.
  • zachęcam do wysłuchania Słowa Biskupa Andrzeja Czai na dzisiejszą niedzielę - kliknij tutaj

Z pamięcią w modlitwie

ks. Piotr Kierpal