Ogłoszenia na Wielką Sobotę i najbliższe dni

1. W Wielką Sobotę od godz. 7:00 będzie trwała Adoracja przy Bożym Grobie, zachęcam do przyjścia w ciągu dnia choć na chwilę adoracji.

2. Adoracja krzyża możliwa jest tylko poprzez głęboki skłon - bez ucałowania!!! Podczas adoracji krzyża można składać ofiary na Boży Grób w Jerozolimie.

3. Tradycyjnego poświęcenia pokarmów nie będzie. Proszę aby uczynili to ojcowie, matki lub inni wierzący w naszych rodzinach przed spożywaniem śniadania wielkanocnego. Teksty znajdują się w Drodze do Nieba po nr. 77.

4. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. do południa bez zmian, dodatkowa Msza o godz. 15:00, pamiętajmy że w kościele może przebywać jednocześnie do 5. osób.

5. W niedzielę o godz. 17:00 Uroczyste Nieszpory z Nowenną do Miłosierdzia Bożego.

6. Do Niedzieli Miłosierdzia będziemy odmawiali Nowennę do Miłosierdzia Bożego, godziny modlitw są podane w SYGNAŁACH.

7. W kościele na stolikach wystawione są puszki, gdzie zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na potrzeby parafii (cotygodniowa kolekta), można również - o ile to możliwe - wpłacać kolektę na utrzymanie parafii na konto parafialne 08 1090 2138 0000 0001 4367 6826 - Santander Bank, w walucie Euro: Piotr Kierpal, IBAN PL58109021380000000144128916, SWIFT WBKPPLPP, Santander Bank Polska - proszę dopisać „na cele parafii”.

8. Składam gorące podziękowania wszystkim, którzy w minionym tygodniu złożyli swoje ofiary na remonty na plebanii oraz na opłacenie wymiany pieca - zebrano kwotę 1050 zł + przelewy bankowe 4210 zł co daje łączną kwotę 9660 zł. Do puszek zebrano: na cele parafialne 2125,70 zł, na kwiaty do Bożego Grobu 750 zł. Pojawiły się również ofiary od moich byłych Parafian z Gosławic i Zdzieszowic. „Bóg zapłać” za pomoc i okazane serce! Codziennie pamiętam o modlitwie za wszystkich dobrodziejów Parafii.

9. „Bóg zapłać” firmie AirMax za zainstalowanie kamery w naszej świątyni i umożliwienie transmisji - po świętach pojawią się jeszcze 2 kamery monitorujące plac kościelny (śmietnik na cmentarzu) i plac plebanijny. Podziękowania kieruję również dla mojego byłego ucznia ze Zdzieszowic Piotra Czecha za utworzenie nowej strony internetowej naszej parafii, a teraz za szybkie zainstalowanie okienka transmitującego na naszej stronie internetowej.

10. „Bóg zapłać” wszystkim zatroskanym w różny sposób w piękno i Liturgię Kościoła (dekoratorom, Służbie Liturgicznej Ołtarza, organistom, zakrystianom, strażakom).

11. Dziękuję tym wszystkim, którzy troszczą się w tych trudnych dniach o swoich starszych sąsiadów i znajomych. Jeżeli ktoś by potrzebował pomocy i nie wiedział do kogo się zwrócić – proszę o telefon na plebanię tel. 77 421 00 41,

12. W najbliższym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszy św., chętnych proszę o kontakt telefoniczny lub drogą mailową.

13. Dziękuję Tym wszystkim, którzy szanują i przestrzegają ograniczeń dotyczących poruszania się i uczestnictwa w nabożeństwach i na cmentarzu. Te obostrzenia są uciążliwe dla nas wszystkich, dlatego też wymagają od nas szczególnych przejawów miłości bliźniego. Dziękuję Wam za zrozumienie.