Proboszcz bez COVID-19

Szczęść Boże!

Drodzy Parafianie, w związku z pojawiającą się informacją o mojej kwarantannie informuję, że zostałem przebadany na obecność koronawirusa. Otrzymałem informację z sanepidu, że wynik jest negatywny, czyli jestem zdrowy (kwarantanna skończona).

Mamy niestety potwierdzoną informację o zachorowaniach na terenie naszej parafii. Dlatego proszę Was bardzo o jeszcze usilniejszą modlitwę, wsparcie i serdeczność dla chorych członków naszej Wspólnoty parafialnej oraz dla niosącym im pomoc!

W związku z powyższym przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. (Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Niech najpierw podchodzą do niej wierni, którzy pragną przyjąć ją na rękę, a następnie chcący przyjąć ją do ust. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza).

Pozdrawiam wszystkich i zapewniam o modlitwie

ks. Piotr Kierpal